0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON: 7:30 - 17:30,
WT-PT: 7:30 - 15:30. Wyślij wiadomość

Nianie elektroniczne - bezpieczeństwo dzieci, spokój rodziców

Zasada działania niani elektronicznych opiera się na pomyśle krótkofalówki, dzięki której można porozumiewać się na niewielkie odległości. Z biegiem czasu dodawano do tego pomysłu inne funkcjonalności, ukierunkowane na opiekę nad dzieckiem. W niebywały sposób zwiększyło to bezpieczeństwo dzieci i poprawiło komfort czuwania nad nimi przez rodziców.

Najprostsze modele niani mają jedynie funkcję nasłuchu, nieco wyższej klasy nianie przekazują dźwięk w obie strony (co pozwala uspokoić dziecko głosem na odległość), a jeszcze bardziej zaawansowane typy ? także obraz. Nowszym ?krzykiem mody? w tej dziedzinie jest odbieranie przez internet przekazu z niani, co umożliwia nadzorowanie dzieci także spoza domu, na duże odległości, a wysokiej klasy nianie wyposażone są czujniki, potrafiące zaalarmować rodzica np. w razie nadmiernego wzrostu lub spadku temperatury albo dysponują monitorem oddechu dziecka.

Niania elektroniczna kiedyś...

Typowa niania elektroniczna starego typu składała się z nadajnika, który monitorował sytuację w pokoju dziecka oraz odbiornika, który nosili przy sobie opiekunowie. Mikrofon w nadajniku takiej niani zazwyczaj jest wzbudzany dźwiękiem (czułość mikrofonu można ustawić), a dodatkowo w odbiorniku pojawia się sygnał (np. migające diody), ostrzegający o nietypowym ruchu czy dźwięku, np. płaczu lub niespokojnym wierceniu się dziecka, hałasach na zewnątrz albo o obecności osób trzecich w pokoju. Dzięki temu rodzic może w każdej chwili z daleka zdecydować, czy powinien osobiście interweniować, czy nie. Oprócz tego oczywistością są kontrolki utraty zasięgu i stanu baterii.

...i dziś

Dziś jednak nianie mają wiele nowych, dodatkowych funkcji. Standardem zaczyna już być w niani elektronicznej kamera wideo, która przekazuje do odbiornika obraz z pokoju dziecka, często z trybem nocnym kamery, możliwością sterowania jej ruchem lub automatycznym obrotem, jak również obraz HD, współdzielenie podglądu na kilku urządzeniach jednocześnie i opcja robienia zdjęć. Nie należą do rzadkości sensory ruchu, wbudowane termometry, kontrolujące, czy dziecku nie jest za ciepło lub za zimno, a także monitory oddechu w postaci sprzężonych z nianią czujników wkładanych pod materac łóżeczka. Dzięki WiFi najnowocześniejsze elektroniczne nianie dają też możliwość podglądu obrazu i kontrolowania wszelkich innych danych przez internet, np. na smartfonie czy tablecie. Teoretycznie można w ten sposób obserwować, co robi dziecko, z dowolnego miejsca.

Kiedy przydają się nianie elektroniczne?

Niania elektroniczna zapewnia rodzicom oddech i możliwość załatwienia czynności życia codziennego bez utraty kontroli nad dzieckiem znajdującym się w innymi miejscu. To wielka wygoda, ale elektroniczne nianie nie są tylko komfortowym luksusem. Czasem bywają wręcz sprzętem niezbędnym. Przykładowo, są one nieodzowne:

- gdy dziecko jest wcześniakiem lub z innych przyczyn zdrowotnych wymaga nieustannego nadzoru;

- kiedy dziecko cierpi na zaburzenia oddychania;

- jeśli dom jest rozległy, a rodzic dłużej przebywa w innej części mieszkania niż pokój dziecięcy;

- podczas wizyt gości;

- podczas pracy rodzica w domu, wymagającej skupienia w odosobnieniu;

- w przypadku większej liczby dzieci, którymi nie sposób opiekować się jednocześnie;

- do kontrolowania obcych osób przebywających w domu (np. opiekunki do dziecka);

- na wypadek wyjazdów z domu, gdy istnieje potrzeba regularnego sprawdzania, co się w nim dzieje.

Na co zwracać uwagę?

1. Zasilanie ? praktyczniejsze są nianie elektroniczne, które mogą pracować, bez podłączania do sieci, dzięki bateriom lub akumulatorowi.

2. Wskaźniki ? niezbędny jest indykator stanu baterii i ostrzegania o utracie zasięgu.

3. Rozdzielczość kamery i jej dodatkowe możliwości (nagrywanie, tryb nocny, sterowanie ruchem) oraz czytelność wyświetlacza.

4. Czujniki (ruchu, temperatury, monitor oddechu itp.)

5. Cena ? oczywiście dostępne są bardzo tanie modele z podstawowymi tylko funkcjami, jak i nianie w zaawansowanych technologiach, ale najrozsądniej będzie wybrać model o najbardziej przydanych dla nas funkcjach; dobre, wszechstronne, spełniające szereg wymagań nianie elektroniczne mieszczą się w przedziale cenowym od 100 do 300 złotych.

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek- piątek 7:30 - 15:30
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek- piątek 7:30 - 15:30 (58) 746 37 97

Copyright © berdsen.pl / 2006 - wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income sp. z o.o.

Oprogramowanie KQS Store