0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON: 7:30 - 17:30,
WT-PT: 7:30 - 15:30. Wyślij wiadomość

Okapy kuchenne

Filtry

Okapy kuchenne

Okapy kuchenne marki Berdsen - szeroki wybór okapów kuchennych kominowych, okapów do zabudowy oraz okapów teleskopowych. Okapy dostępne w wykończeniu Inox, kolorze czarnym lub białym. Mocnymi stronami okapów Berdsen są; wydajność energetyczna, niski poziom hałasu oraz nowoczesne wzornictwo. Wszystkie te elementy razem sprawiają, że okapy Berdsen będą doskonale wyglądać w każdej kuchni. Niezależnie od tego jakiego stylu jesteś amatorem z całą pewnością możesz wybrać u nas okap odpowiedni dla wystroju swojej kuchni.

Przed dokonaniem wyboru, należy dobrze się zastanowić jak zagospodarowaną masz przestrzeń w kuchni i jaki rodzaj rodzaj okapu najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Rodzaje okapów dzielą się na:

Okapy podszafkowe

Wyjątkowo często spotykanym w polskich kuchnieach są są niewymagające dla budżetu, okapy wiszące, które dają nam możliwość zamontowania, jak sama nazwa na to wskazuje, pod szafką kuchenną lub bezpośrednio na ścianie. Jednym z głównych atutów okapów podszafkowych jest kompaktowość i niewielki rozmiar, dzięki czemu można je ulokować nawet w kuchniach o wyjątkowo ograniczonej przestrzeni. Jednakw sytuacji, w której przestrzeń kuchenna jest bardzo duża, albo kiedy przez częstotliwość i rodzaj gotowania jest potrzebny bardzo wydajny okap najlepiej wpierw przyjrzeć się pozostałym typom okapów.

Okapy kominowe

Innym wyjątkowo popularnym rodzajem okapów wiszących są tak zwane okapy kominowe. Okapy przyścienne, bo tak również bywają nazywane, są mocowane bezpośrednio nad kuchenkami zaraz przy ścianie. Ich konstrukcja zawiera dług komin ustawiony pionowo, którego głównym zadaniem jest maskowanie kanału odprowadzającego dym, parę i nieprzyjemne zapachy bezpośrednio do szybu wentylacyjnego. Okapy tego typu przeważnie mają proste, eleganckie wykończenie inox, ostre lub opływowe geometryczne kształty, dzięki czemu również służą jako estetyczny element wystroju kuchni, w szczególności jeśli ta jest w nowoczesnym stylu., zdobywającym serca dekoratorów wnętrz oraz zwykłych użytkowników na całym Świecie.

Okapy wyspowe

Okapy tego typu konstrukcją są bardzo zbliżone do tych opisanych wyżej - wyspowe, tak samo jak kominowe, skonstruowane są z głównej części (podstawy) oraz rury, która odprowadza zanieczyszczenia. Główną różnicą jest jednak sposób i miejsce montażu - montaż okapów wyspowych jest dużo swobodniejszy, ponieważ sam komin osłaniający prowadzi się bezpośrednio od sufitu, a nie od ściany bocznej, dzięki czemu może zostać zamontowany praktycznie wszędzie w pomieszczeniu, pod warunkiem, że nie koliduje z innymi obiektami podwieszanymi, takimi jak lampy, czy żyrandole.

Okapy tego typu najlepiej sprawdzają się w kuchniach w których kuchenka, czy płyta grzewcza jest umiejscowiona w miejscu innym niż pod ścianą, czyli na tak zwanej wyspie. Z całej rodziny okapów to właśnie okapy wyspowe należą do najbardziej zaawansowanych technicznie.

Okapy teleskopowe

Kolejnym rodzajem okapów są te przeznaczone do obudowania, również nazywane teleskopowymi. Centralny mechanizm okapu teleskopowego oraz powierzchnię pochłaniającą stanowi przeważnie dno szafki, w której cały mechanizm jest montowany. Okapy teleskopowe dodatkowo można wyciągnąć, jak sugeruje sama nazwa, co zwiększa samą powierzchnię pochłaniającą, do tego odpali światło, które ułatwi gotowanie poprzez zwiększenie widoczności.

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek- piątek 7:30 - 15:30
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek- piątek 7:30 - 15:30 (58) 746 37 97

Copyright © berdsen.pl / 2006 - wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income sp. z o.o.

Oprogramowanie KQS Store