0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON: 7:30 - 17:30,
WT-PT: 7:30 - 15:30. Wyślij wiadomość

Irygator do zębów

Filtry

Irygator do zębów

Irygatory do zębów to urządzenia do czyszczenia jamy ustnej, które kierują do niej strumień wody pod ciśnieniem. Dzięki temu można wypłukać resztki jedzenia, płytkę nazębną i bakterie także z mniej dostępnych miejsc, czyli przeznaczone np. do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Z różnymi wersjami irygatora do zębów każdy spotkał się z pewnością podczas wizyty u dentysty, ale teraz irygator do zębów możemy mieć we własnym domu i stosować go codziennie podczas zabiegów higienicznych w jamie ustnej, czyli po prostu w trakcie mycia zębów.

Irygatory do zębów składają się zazwyczaj ze zbiornika na wodę, zasilanej prądem pompki oraz dozownika, którym można sięgnąć do trudno dostępnych miejsc. Płukanie jamy ustnej odbywa się przy pomocy wody, względnie specjalnego płynu. Irygatory do zębów pozwalają często wyregulować ciśnienie wody, tak by moc strumienia pozwalała na skuteczne płukanie, ale nie powodowała nieprzyjemnych doznań, a zwłaszcza uszkodzeń dziąseł. Irygator do zebów można wyposażyć w różnego rodzaju końcówki, przeznaczone np. do czyszczenia aparatów na zęby, implantów stomatologicznych, koronek, a nawet języka, bądź też zintegrowane z elektrycznymi albo sonicznymi szczoteczkami do zębów. Wymienne końcówki mogą służyć również temu, by z jednego irygatora - czy będzie to irygator stacjonarny czy bezprzewodowy - mogło korzystać naraz więcej osób w domu.

Irygator do zębów

Irygacja to przepłukiwanie jamy ustnej przy pomocy specjalnego narzędzia ? irygatora ? które kieruje do ust strumień wody, usuwający resztki jedzenia, płytkę nazębną i bakterie z niedostępnych miejsc, np. przestrzeni międzyzębowych.

Z różnymi wersjami irygatorów dentystycznych każdy spotkał się z pewnością podczas wizyty u stomatologa, ale teraz urządzenie tego rodzaju możemy mieć we własnym domu i stosować je w trakcie codziennej higieny jamy ustnej, czyli po prostu mycia zębów.

 

Jak działa irygator do zębów?

Irygatory do zębów składają się zazwyczaj ze zbiornika na wodę, zasilanej prądem pompki oraz wąskiego dozownika, którym można sięgnąć do trudno dostępnych miejsc. Płukanie odbywa się przy pomocy wody, względnie specjalnego płynu. Ciśnienie często można regulować, tak by moc strumienia wody pozwalała na skuteczne płukanie, ale nie powodowała nieprzyjemnych doznań, a zwłaszcza uszkodzeń dziąseł. Niektóre modele można wyposażyć w różnego rodzaju końcówki, przeznaczone np. do czyszczenia aparatów na zęby, implantów stomatologicznych, koronek, a nawet języka, bądź też zintegrowane z elektrycznymi albo sonicznymi szczoteczkami do zębów. Wymienne końcówki mogą służyć również temu, by z jednego irygatora mogło korzystać naraz więcej osób w domu.

Typy irygatorów

Irygatory można podzielić na dwa główne typy. Pierwszy to irygatory stacjonarne ? są one większych rozmiarów urządzeniami z dużym pojemnikiem na wodę. Podłącza się je na stałe do gniazda elektrycznego, przydatne są więc głównie w użytku domowym. Stacjonarny irygator składa się z bazy zawierającej zbiornik na płyn oraz połączonej z nią wężykiem wymiennej końcówki. Drugi typ, irygatory bezprzewodowe, to niewielkie, przenośne urządzenia na baterie lub akumulatory. Irygator bezprzewodowy jest łatwiejszy w użyciu i idealny na wyjazdy, ale jego zbiornik na wodę jest znacznie mniejszy, więc bywa, że trzeba ją uzupełniać nawet trakcie jednego mycia zębów.

Intuicyjne korzystanie

Korzystanie z irygatora jest łatwe nawet dla osób, które nie miały z nim jeszcze do czynienia. Strumień płynu kieruje się dyszą dozownika prostopadle do powierzchni zębów, nie dotykając ich ani dziąseł. Czyszczenie powinno trwać przez ok. 2-3 minuty. Jedynie w przypadku osób noszących aparat zabieg powinien być dłuższy i dokładniejszy, by należycie oczyścić zamki i inne części aparatu. Irygatora powinno się używać porównywalnie często, jak szczoteczki do zębów. Końcówki irygatora powinny być ? również jak szczoteczki ? wymieniane raz na kilka miesięcy. Do irygacji najczęściej stosuje się wodę, choć dostępne są też specjalnie przeznaczone do tego płyny, a niektórzy preferują sporządzanie własnych mieszanek, np. ziołowych, pielęgnujących jamę ustną lub przeciwbólowych. Zwykła woda jest przeważnie najskuteczniejsza, a zarazem tańsza. Pamiętajmy jednak, by chronić te urządzenia - zwłaszcza irygatory stacjonarne - przed wpadnięciem do wody, ponieważ mogą ulec uszkodzeniu, a nieostrożnego użytkownika porazić prądem.

Kto może używać irygatora?

Praktycznie każdy. Nie muszą się go obawiać osoby o delikatnych dziąsłach czy użytkownicy, których przestrzenie międzyzębowe są bardzo ciasne ? to wręcz idealny sprzęt dla nich. Działanie niewielkiego ciśnienia wody może nawet stanowić stymulujący dziąsła masaż, który je wzmacnia i ogranicza ich krwawienie u osób wrażliwych. By poprawić higienę jamy ustnej, używanie irygatorów do zębów zalecane jest zwłaszcza osobom z założonymi aparatami ortodontycznymi albo mostami, pod którymi odkładają się często pozostałości jedzenia. Także osoby cierpiące z różnych przyczyn na suchość w ustach, spowodowaną genetycznym bądź spowodowanym lekami niedostatkiem śliny, powinny używać irygatora, by wspomóc nawilżanie jamy ustnej, celem zapobieżenia ubytkom zębów i chorobom dziąseł oraz łatwiejszego eliminowania płytki nazębnej. Usunąć ją można bowiem nawet w ciągu kilku sekund, a osady i bakterie daje się wymywać nawet z kieszonek przydziąsłowych i innych miejsc, do których nie dotrze szczoteczka ani nić dentystyczna. Do czyszczenia zębów irygator jest ponadto bezpieczniejszy, ponieważ jego użycie nie grozi urazami dziąseł ani zębów, co zdarza się przy nieostrożnym korzystaniu z nici. Najlepsze efekty daje jednak równoległe stosowanie wszystkich metod: mycie zębów szczoteczką, usuwanie resztek jedzenia z przestrzeni między zębami za pomocą nici dentystycznych, a następnie wypłukanie mniej dostępnych zakamarków irygatorem. Irygacja nie powinna jednak być używana zamiast szczoteczki do zębów, a jedynie jako zabieg uzupełniający.

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek- piątek 7:30 - 15:30
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek- piątek 7:30 - 15:30 (58) 746 37 97

Copyright © berdsen.pl / 2006 - wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income sp. z o.o.

Oprogramowanie KQS Store