0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON: 7:30 - 17:30,
WT-PT: 7:30 - 15:30. Wyślij wiadomość

Kamery WiFi ? pełna kontrola sytuacji

Coraz bardziej zaawansowana i taniejąca technologia sprawia, że w domowym użytku znajduje zastosowanie sprzęt, który niedawno znaliśmy tylko z filmów szpiegowskich.

Rodzice małych dzieci czy osoby mające potrzebę wiedzieć, co dzieje się w mieszkaniu pod ich nieobecność mają dziś nieporównanie więcej możliwości monitorowania sytuacji na odległość niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Dawniej służyła do tego głównie prosta niania elektroniczna, wyposażona jedynie w funkcję nasłuchu. Z kolei tak zwane ?kamery przemysłowe?, służące do podglądu pilnowanych miejsc, wykorzystywane były zazwyczaj tylko przez podmioty, które było stać na instalację systemu monitoringu ? przedsiębiorstwa czy jednostki publiczne. Takie kamery charakteryzowały się ponadto kiepską jakością.

Nowe standardy

Obecnie domowym standardem jest już coraz częściej także przekazywanie i odbiór obrazu, a także jego nagrywanie. Możliwe jest też przesyłanie dźwięku w obie strony, dzięki czemu można starać się uspokoić dziecko głosem na odległość. Niektóre dostępne w naszym sklepie kamery pełniące funkcję elektronicznych niani mają też możliwość odtwarzania kołysanek i bajek, służących temu samemu celowi. Co jednak najbardziej rewolucyjne w nowego typu sprzęcie tego rodzaju, to przekazywanie danych przez internet dzięki technologii WiFi. Umożliwia to nadzór na duże dystanse, przy pomocy komputera czy nawet telefonu komórkowego. Co więcej, obraz może być przekazywany w jakości full HD, a kamera może działać także w trybie noktowizora, a więc radzić sobie bez oświetlenia. Można również regulować jasność obrazu, podobnie jak głośność dźwięku.

Odległość nie gra już roli

To nie wszystkie funkcjonalności kamer WiFi. Porządne modele pozwalają sterować na odległość ich ruchem (obrotem i kątem widzenia) za pomocą pilota zainstalowanego w smartfonie, a zatem nastawiać je na najbardziej interesujące nas w danej chwili obszary czy obiekty. Możliwe jest także funkcjonowanie kamery w różnych trybach, np. stałego podglądu, pozwalającego na bieżące monitorowanie pomieszczeń (lub np. otoczenia domu), bądź otrzymywanie alertów w postaci komunikatu i zdjęcia. Zarejestrowany przez urządzenie niepokojący odgłos, np. płacz dziecka, skutkuje powiadomieniem wysyłanym na smartfon rodzica. Kamera może mieć ponadto wbudowany detektor ruchu i obracać się automatycznie. Obraz i dźwięk z kamery można nagrywać na kartę pamięci lub urządzenie zewnętrzne, a podgląd dostępny jest nawet na kilku odbiornikach naraz. Niezwykle istotną funkcją w nowoczesnych kamerach używanych w charakterze niani może się okazać czujnik temperatury w pokoju dziecka ? tak, by móc w porę zareagować, gdy warunki przestają być dla niego komfortowe.

Łatwość instalacji

Kamery WiFi są zazwyczaj skonstruowane w ergonomiczny sposób ? łatwo je zainstalować (np. przyczepiając do ściany) i uruchomić. Również ceny są przyjazne ? od stu kilkudziesięciu do trzystu złotych za urządzenie wyposażone w szereg przydatnych funkcji to niewielka cena za spokój i wygodę, jaką daje pełna kontrola sytuacji na odległość

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek- piątek 7:30 - 15:30
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek- piątek 7:30 - 15:30 (58) 746 37 97

Copyright ? berdsen.pl / 2006 - 2022 wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income sp. z o.o.

Oprogramowanie KQS Store