0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON: 7:30 - 17:30,
WT-PT: 7:30 - 15:30. Wyślij wiadomość

Szczoteczka soniczna

Filtry

Rozwój higieny zębów

Higiena jamy ustnej jest dziedziną stale rozwijającą się z powodu dwóch głównych czynników - postępu technologicznego i zmiany diety. Niegdyś ludzie spożywali znacznie mniej cukrów, a jedzenie które spożywano było znacznie mniej przetworzone niż to, które spożywamy aktualnie. Miało to zdecydowany wpływ na zdrowe ścieranie płytki nazębnej, oraz dużo gorsze warunki do rozwoju próchnicy.

Razem z dietą coraz bardziej zróżnicowaną, coraz chętniej zaczęliśmy się skłaniać ku cukrom, co miało cywilizacyjnie olbrzymi wpływ na jakość uzębienia. Okazało się, że samo pozostawienie zębów w spokoju już nie wystarczy, żeby były zdrowe - należy je myć! Wpierw pojawiły się szczoteczki konwencjonalne i nici dentystyczne. Następnym ewolucyjnie krokiem były szczoteczki elektryczne, które od klasycznych różnią się tym, że wykonują dodatkowe drgania w trakcie mycia, co zwiększa dokładność ścierania brudu oraz kumulującej się płytki nazębnej. Po nich zaś uzębienie i rynek podbiły szczoteczki soniczne. Czym różnią się od klasycznych i elektrycznych?

Jak działają szczoteczki soniczne?

Działanie szczoteczek sonicznych opiera swoje funkcjonowanie na tak zwanej technologii sonicznej, innymi słowy - na sile dźwięku. Fale dźwiękowe, które wytwarza szczoteczka w trakcie pracy za pomocą drgającego włosia rozbijają kolonie bakteryjne, odpowiedzialne za próchnicę i tworzenie się płytki nazębnej. Same fale emitowane przez główkę szczoteczki mają zasięg do 4 milimetrów od miejca, w którym kończy się włosie szczotki, co zdecydowanie ułatwia dbanie o higieny miejsc trudno dostępnych, które przeważnie są ciężkie w myciu, jeśli nie niemożliwe w przypadku szczoteczek takich jak manualne, czy rotacyjne (elektryczne). Żeby szczoteczka zaliczała się do dumnej rodziny szczoteczek sonicznych, jej ruchy w trakcie pracy powinny osiągnąć częstotliwość przynajmniej 260 MHz (od 20 do prawie 100tys drgań na minutę), przy jednoczesnym wykonywaniu tzw. ruchu wymiatającego, który zdecydowanie różni się od ruchu okrężnego, charakterystycznego dla szczoteczek elektrycznych.

Jak wybrać szczoteczkę soniczną idealną dla siebie?

Oczekiwania względem szczoteczek tego typu są różne, w związku z czym warto się zastanowić wpierw na jakich funkcjach nam zależy. Czy mamy krystalicznie białe zęby i chcemy je w takim stanie utrzymać, czy może jednak przyda im się odrobina wybielenia? A może masz zęby bardzo wrażliwe, lub ze skłonnością do próchnicy, albo też uzębienie trwalsze niż ze spiżu? Przejrzyj ofertę szczoteczek sonicznych Berdsen, a z pewnością znajdziesz idealną szczotkę dla siebie i dla optymalnej higieny Twojej jamy ustnej.

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek- piątek 7:30 - 15:30
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek- piątek 7:30 - 15:30 (58) 746 37 97

Copyright © berdsen.pl / 2006 - wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income sp. z o.o.

Oprogramowanie KQS Store